/>

Anasayfa › Yazarlar › Figen KOÇ -

21MAYIS 2013 PLÜTON URANÜS KARESİ
Figen KOÇ

PLÜTON URANÜS KARESİ 21 MAYIS 2013 BURÇLARA ETKİLERİ

Derin bir dönüşüm içindeyiz 21 Mayıs 2013de başlayan Plüton uranüs karesi bizleri fişekeleyecek. Hangi yönde derseniz bireysel doğum haritalarınızda koç ve oğlak hangi evde ise o alanda çelişkiler, zorlanmalar ve değişimler yaşayacağız.. Aynı açı Kasım ayında da tekrar edecek. Bu zaman dilimlerinde değişime dönüşüme direnmek işimizi zorlaştıracak. Çünkü, hayatı kontrol edemediğimiz zamanlardır bunlar. Siz bir taraftan çekersiniz yaşam diğer taraftan.. Akışda olmak en kolay geçişi sağlayacak ve bu kez işimiz kolaylaştıracaktır. Sadece bu iki burcu etkilemeyecek elbette.. Bu burçlar öncü burçlardır. Aynı zamanda diğer öncü burçlarda sıradan olmayan dönüşümler yaşayacaklar nedir bu diğer öncü burçlar; yengeç ve terazidir. Yükselenlerinizi de düşününüz!..

 

Aslında benim için bu açının adı. Neyi asla yapmam bırakmam diyorsanız onu bırakma ve sunulanı kabullenmedir.

 

Üstelik uranüs hızla ilerlerken, plüto geri gidiyor.. Geri giden Plüton belkide eskiden yapmanız gereken ama yapmadığınız, vazgeçemediğiniz yarım kalan konularınızı tamamlayacak. Uranüs; Hız, süpriz, aceleci, isyan, özgürlük ve yıkıp yenisini getirmeyi temsil ederken, Plüton; sıkı sıkıya yapıştığımız şeylerin değişmesini, içimizde sakladıklarımızın derin dönüşümünü,  ölüp yeniden doğmayı, ayağa kalmayı, baskı ve oteriteyi gücü temsil eder. Bu gibi güçlü dönemlerde baskıdan otoriten kaçınmak da fayda vardır.. Üstelik 25 mayısta gerçekleşek ay tutulması da bu etkileri far etmemizde, hissetmemizde ya da dğişimleri hızlı yaşamamızda etken olacak gibi görülmektedir. Bu konular ülkemiz içinde geçerlidir. Bür ayaklanma direnme özgürlük ihtiyaci ile yapılan girişimler ön planda olacaktır. Teknoloji de sağlıkta yeni buluşlar da buna dahildir. 

 

Yükselen buralarınıza göre kısa kısa değerlendirirsem bakalım kime ne getirecek bu açı? 

 

Koç: toplum içinde daha farkedilir olmak, liderliğinizde, öncü tutumlarınızda artış. özgürlükte sınırsızlık, kariyerinizde, mesleğinizde ise daha ileri ve ciddi değişimler, sıradan olmayan işlere yönelmenizi sağlayacaktır.  

 

Boğa: içinize, ruhunuza yolculuk. hayata bakış açınızın değişmesi. aynı zamanda ne kadar düşmanınız arkanızdan dönen oyun varsa önünüze serilmesi. yurt dışı seyahatleri, eğitim kurs seminer ne varsa hepsine katılma ihtiyacı. Din ve felsefi sorgulama uzak akrabalardan hoşnut olmadıklarınızla iletişiminiz kesmeniz.

 

İkizler: Ortak kazançlar,miras,kredi, nafaka, eşden ve ortaklarınızdan gelen paralar konularınızı etkileyecektir. Bu alanda derin dönüşümler Yaşar ölüm ölüm ötesi konulara merak gündeminizde olur. Farklı organizasyonlar. Değişik istek ve arzular içinde olmanız, bunlara kavuşmak için sabırsızlık. Sosyal çevrenizde değişim. Ve güçlü arkadaşlarınızdan parasal destekler görebilirsiniz.  

 

Yengeç:Evlilik ve ortaklık alanınızı etkiler bu açı. Birlikte yeni hedef oluşturabilirsiniz. İkiniz arasında varsa farklar göze batar. Birbirinize baskı kurma ihtimaliniz yüksek. Herkes ben der. Ve bu evlilikte güçlü değişim karın ağrısı gibi sancılı ama bitmeyen kopamayan. Terkedilmiş korkuları belirir. Aynı şekilde iş ortağınız varsa onun içinde geçerlidir.kariyerinizde daha ileriye gitme. Terfi. Yaptığınız işler ve önerilerinizde liderliğinizin ön plana çıkması. 

 

Aslan: günlük rutin hayatın hızlanması, çalışma yerinizin değişikliği. Sağlık konularıyla yakından ilgilenme, yeni işe başlama. Yur dışı kaynaklı işlerden faydalanma. çokca seyahat etme isteği fakat Plan'larda aksaklık.Din ve felsefede sorgulama, eğitime düşkünlük, uzak akrabalarınızda ilişkilerinizin değişimi. 

 

Başak: zevk ve eğlencede daha temkin, sanatsal faliyetlerinizi gösterrme ihtiyacı, aşk, çocuklar ile ilgi konularda değişimler. başkaları kaynaklı gelirlerde artış, kredi nafaka prim ve bunların yönetiminde değişiklik. gizli ve pisişik konulara ilgi.

 

Terazi: yaşam alanı değiştirme, taşınma, ev içini değiştirme, ev alma ve ailevi sorunlar baş gösterirken, Yaşadığınız yeri değiştirebilir, ailevi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Eş ve ortak ile sözsel çatışma. Sözlerinizi kontrol edememe. Evlilik ve ortaklıkları yeniden gözden geçirme.

 

Akrep: zihin gücünde artış. Karşımızdaki kim bir bakışda etüt etme gücü, yakın çevrede değişiklik, kardeş ve kuzenler ile ilgili yeni gelişmeler. Çalışma hayatınızda değişiklik, iş yeri değişimi. Yorucu ve koşturmalı günlük hayat ve sağlık konularına meyil.  

 

Yay: parasal değişim, gelirde artış , güçlü kazanç, kazanılan para ile güvende hissetme, iş alnında değişiklik, parasal konuların çözüme ulaşması. Aşk hayatınızda yenilik, sanatsal işlere düşkünlük, çocuklar ile ilgili geleceklerine kaygı duyma. Başarılı çocuklar, zevk ve eğlenme ihiyacı. Daha çok isteği şans oyunlarına meyletmeniz sağlayabilir, uzak kalmanızı öneririm.

 

Oğlak: ciddi bir çekim gücü, karizmatik kişlik, sır tutan yapıda artış, duyguları saklama, lider vasıflarında artış, gücünüzü hükmederek kullanma ve yeni siz. Taşınma, ev ve aile içinde değişiklik, ev, arsa, tapu ilkerinde şaşırtıcı gelişmeler. 

 

Kova:ruhsal aleminize yolculuk, kendinizi sorgulama ve yeni kararlar alma, gizli işlerinizin açığa çıkması ki bu dönemde gizli bir şey konuşmaktan bile çekininiz. Ne kadar saklı konu o kadar sorun demektir. Rüyalarınızda artış. Psikolojik olarak zorlanma. Yardım etme isteği. Fikirlerinizde değişim, hızlı düşünme ve algılama, eğitimde yeni kararlar, yakın çevre, kardeş ve kuzenler ile iletişimin artması, onlarla ilgili değişimi izleme. 

 

Balık: kazanç artışı, değişik işelerden gelir elde etme, hızla değişen gelir gider, emlak işleri ile ilgilenme. İstek ve arzularınızı değiştirecek, bu konularda sabırsızlık, sosyal çevrede farklı arkadaşlıklar, güçlü kişilerden yardım alma, büyük organizasyon ve değişik gruplara çekilme. 

Sevgilerimle 

Figen KOÇ

 

Bu yazı toplam 7873 defa okunmuştur
Bookmark to: Facebook   Bookmark to: Twitter   Bookmark to: Google Plus
#

SENDE YORUM YAZ